19 Haziran 2024

Yeni yılın yaklaşmasıyla Samsung’un yeni amiral gemisine ait sızıntılar artmaya başladı. Yeni görseller Galaxy S24 Ultra’nın da aralarında bulunduğu yeni S24 serisinin tasarıma dair büyük ipuçları veriyor.

 

Galaxy S24 serisinde Samsung’un yapay zekaya odaklanması bekleniyor. Kısa süre önce sizlerle paylaştığım haberde teknoloji devinin “AI Phone” markasını tescil etme girişimlerinde bulunduğunu söylemiştim.

 

Bu kapsamda Galaxy S24 serisinde yapay zekadan çok sık bahsedilmesi kaçınılmaz olacak. İşlemci tarafında ise yine AI yetenekleri ile ön plana çıkan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemci olacak.

Galaxy S24 Ultra özellikleri nasıl olacak?

Eğer sızıntılar doğru çıkarsa Samsung’un yeni amiral gemisi önceki modele göre daha düz ekran ve daha hızlı işlemcinin yanı sıra titanyum çerçeve ile gelecek. Apple’ın iPhone 15 Pro modellerinde titanyum çerçeveye geçmesi sonrasında bu bir trend haline geldi.

Yükseltilmiş 50 Megapiksel 5x telefoto kamera, daha iyi bir soğutma ve Wi-Fi 7 desteği, S24 Ultra’dan beklenen özellikler arasında yer alıyor.

 

Diğer özelliklerin hali hazırda piyasada olan S23 Ultra modelinden çok da farklı olmaması bekleniyor. 6.8 inç büyüklüğünde 120 Hz yenileme hızı sunan QHD ekran kullanmaya devam eden Samsung, 12 GB RAM ve 512 GB depolama alanı ile karşımıza çıkacak.

 

 

Standart modeller yani Galaxy S24 ve S24 Plus ise tasarımsal açıdan S23 serisi ile neredeyse aynı olacak. En büyük farkın oniks siyahı, mermer grisi, kobalt moru ve kehribar sarısı  gibi seçenekler ile renk tarafında karşımıza çıkmasını bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir