Huawei ve Chery’nin ortak çalışmasıyla geliştirilen bir SUV olan Luxeed S9, Çin’de test edilirken görüntülendi. Geleck yıl satışa sunulacak olan S9 kısa süre önce piyasaya sürülen Luxeed S7 Sedan’ın ardından serinin ikinci modeli olarak karşımıza çıkıyor.

 

Chery E0X platformunu kullanan aracın arka aksında Huawei yapımı bir elektrik motoru bulunuyor. Bu motor 215 kW yani 292 hp güç üretirken, dört çeker versiyonda ön aksta 150 kW (204 hp) güç üreten ek bir elektrik motoru bulunacak.

Luxeed S9 SUV tasarımı nasıl?

62 kWh, 82 kWh ve 100 kWh olmak üzere üç farklı pil seçeneğiyle gelecek olan Luxeed S9’ın menzili tahmin edebileceğiniz üzere seçtiğiniz pile göre değişecek. S7 Sedan’a benzer bir dış tasarıma sahip olan SUV;

 

İnce led farları, eğimli kaput çizgisi ve geri çekilebilir yapıdaki kapı kolları ile dikkat çekiyor. Test edilen versiyonda bir LiDAR sensörü olduğunu görüyoruz.

S9’un iç tasarımı da S7’ye benziyor. Küçük, oval yapıda üç kollu bir direksiyon simidinin bulunduğu araçta ön koltuklar entegre koltuk başlıklarına ve sportif bir şekle sahip.

 

S9’un orta konsolunda büyük bir dokunmatik ekran bulunuyor. Aracın fiyatı şu anda bilinmezken Tesla Model Y ile benzer olması bekleniyor.

Örnek olması açısından Model Y’nin Çin’deki başlangıç fiyatının 37.440 dolar olduğunu belirtmeliyim. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir