Zenfone serisi ile bir dönem akıllı telefon sektörünün en önemli markalarından olan Asus’un yeni oyuncu telefonu ROG Phone 8‘i tanıtmaya hazırlandığını daha önce sizlere duyurmuştum. Lansman öncesinde Asus ROG Phone 8 özellikleri tamamen sızdırıldı. 

 

Popüler seriye Pro modelini ekleyen Asus, ROG Phone 8 ve ROG Phone 8 Pro olmak üzere iki model ile karşımıza çıkacak. 

 

Asus ROG Phone 8 serisi iki modelden oluşacak!

 

Her iki telefon şu anda bir Android telefonda yer alabilecek en güçlü mobil işlemciden; Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3’ten güç alıyor. ROG Phone 8’de 12 GB RAM yer alırken, Pro versiyonunda hem 16 hem de 24 GB seçenekleri sunulacak. 

Pro’da 512 GB ve 1 TB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği bulunurken, standart modelde 256 GB depolama alanı olacak.

 

Her iki modelinde 6,78 inç büyülüğünde AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor. Sızıntılara göre ROG Phone 8 Pro, HDR10 desteği ve 165Hz yenileme hızıyla gelecek ancak temel sürümde bu olmayacak.

 

Sızıntılar temel modelde hangi kameranın yer alacağını göstermiyor. ROG Phone 8 Pro’da 50 Megapiksel çözünürlüğünde Sony IMX890 ana kameranın yanı sıra 13 Megapiksel ultra geniş ve 32 Megapiksel telefoto kamera bulunacak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir