Samsung’un kısa süre önce tanıttığı Galaxy S24 serisinde iki farklı işlemci karşımıza çıktı. Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus modelleri Exynos 2400 işlemciden güç alırken, serinin amiral gemisi Galaxy 24 Ultra’da Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yer alıyor.

 

Bu durum kullanıcıların tepki göstermesiyle sonuçlanırken yapılan performans testleri rahatlatıyor. Galaxy S24 serisinin tüm modeller Geekbench 6, AnTuTu ve 3DMark testlerine dahil edildi.

 

 

Geekbench 6’nın CPU testi, hem tek çekirdekli hem de çok çekirdekli puanlarda Snapdragon 8 Gen 3’e göre hafif bir fark olduğunu gösteriyor. Tek çekirdek bölümündeki fark göz ardı edilebilecek düzeydeyken, çoklu çekirdek puanında Qualcomm küçük bir avantaj sağlıyor.

 

Grafik testinde ise işler Exynos 2400 lehine değişti; hem S24 hem de S24 Plus, Snapdragon 8 Gen 3 işlemciden güç alan S24 Ultra’yı geride bıraktı.

AnTuTu testlerine geçtiğimizde ise Galaxy S24 Ultra’da yer alan Snapdragon 8 Gen 3 liderliği göğüslüyor ancak iki işlemci arasındaki fark hala oldukça küçük. Bu kapsamda genel performans açısından Exynos’un büyük bir dezavantaj oluşturmadığını söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir