Tesla’nın ülkemizde satılan tek aracı Model Y’ye yine zam geldi. 2023 yılının Nisan ayında Türkiye pazarına giriş yapan Tesla ilk etapta 1.5 milyon sevilerindeki fiyatları ile bir anda binlerce sipariş almıştı.

 

O dönemde Togg çekilişini kazanamayan birçok kullanıcı bütçesini biraz daha artırarak Tesla’ya yöneldi. Fakat aradan geçen 6 – 7 aylık süreçte Tesla fiyatlara birden fazla kez zam yaptı.

Tesla Model Y fiyatı ne kadar?

Bu zamlara bir yenisi daha eklendi ve 430 km menzile sahip olan arkadan itişli Model Y’nin fiyatı 2 milyon 305 bin 854 TL‘ye ulaştı. En çok tercih edilen model haline gelen Long Range yani uzun menzili tercih ettiğinizde ise artık 2 milyon 776 bin 838 TL ödemeniz gerekiyor.

Sınırları zorlamak istiyorum diyenlerin tercih ettiği Performans modelinin fiyatı ise 3 milyon 5 bin 338 TL‘ye ulaştı. Bu fiyatlar sonrasında Tesla almayı düşünüyor musunuz? Hali hazırda bir Tesla siparişiniz varsa iptal edecek misiniz?

 

Tesla’nın internet sitesindeki envanter kısmına girdiğimizde stoktaki teslime hazır araçları görebiliyoruz. Buradaki araç sayısının artması birçok kişinin siparişini iptal ettiğini gözler önüne seriyor.

Tesla Türkiye’de neler oluyor? İstifa açıklaması

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir