Model Y ile ülkemize hızlı bir giriş yapan Tesla ciddi satış rakamlarına ulaştı. Fakat son dönemde yapılan zamlar sonrasında bazı kullanıcılar farklı alternatiflere yönelirken Tesla Türkiye cephesinde önemli bir gelişme daha yaşandı.

 

Tesla Türkiye’nin ilk genel müdürü Kemal Geçer, 15 Kasım itibariyle görevinden ayrıldı. Geçer’in Tesla’dan ayrılması sonrasında sosyal medyada bazı kullanıcılar şirketten kovulduğuna dair iddialarda bulunmuştu, fakat durum öyle değil.

 

5 ay gibi bir sürede 11 bine yakın aracı teslim ederek görevini zirvede bıraktığını söyleyen Geçer, “Hakkımda yapılan ‘gönderildi’ yorumlarına üzüldüm çünkü gerçek değil” dedi.

 

 

Emre Özpeynirci’ye konuşan Kemal Geçer, Tesla’dan ayrılmış olsa da Elon Musk’ın bir diğer girişimi olan Starlink’in Türkiye Genel Müdürü olarak devam edecek. Tesla Türkiye Genel Müdürü kim olacak? sorusu halen cevaplanmış değil.

 

Yeni bir genel müdür atanmayacağı, Türkiye’nin Avrupa merkezden yönetileceği iddiaları da gündemde. Hali hazırda bir Tesla Model Y ve Mercedes EQE sahibi olarak bu kararın oldukça yanlış olacağını düşünüyorum.

 

5 ayda 11 bine yakın aracın satıldığı ülkemizde Tesla hali hazırda yetersiz yatırımlarıyla eleştirilirken, genel müdürlüğün Avrupa’ya kaydırılması kullanıcıların iki kez düşünmesine neden olacak.

 

Kemal Geçer, Tesla’dan neden ayrıldı?

Otomotiv gazetecisi Emre Özpeynirci, Kemal Geçer’in Tesla istenilen yatırımları yapmadığı için ayrıldığını vurgulayarak olayı şu şekilde yorumluyor;

Tanımayanlar için Kemal Geçer, 2 yıl önce Lufthansa’dan (Almanya) yani otomotiv sektörü dışından transfer edilen birisi. Otomotiv sektöründen gelmediği için en başından beri eleştiri oklarının da hedefinde olan Geçer, buna rağmen az kişiyle, tek showroom, tek servis ve tek teslimat noktasıyla tahminlerin üzerinde satış yapınca dikkat çekti. Ama son dönemde Tesla merkezle istediği gerekli yatırımların yapılmamasından dolayı yaşadığı anlaşmazlıklar yüzünden gergin olduğu belirtilen Geçer’in böylesine bir süreçte 2 hafta yurtdışına tatile çıkmasıyla da dedikodu kazanı kaynadı ve görevden alındığı iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir