Xiaomi uzun süredir gündemde olan ilk elektrikli otomobili SU7’yi tanıttı. Xiaomi İcra Kurulu Başkanı Lei Jun, Xiaomi SU7 tanıtımı sonrasında yaptığı açıklamada önümüzdeki yirmi yıl içinde ilk beş küresel otomobil üreticisi arasında yer almayı hedeflediklerini belirtti.

 

Xiaomi SU7 özellikleri

 

SU7’nin, Xiaomi’nin mevcut cihaz ve mobil uygulama ekosistemiyle sorunsuz bir şekilde entegre olması ve markanın akıllı telefonlarına aşina olanlara uyumlu bir kullanıcı deneyimi sunması planlanıyor. 

 

Xiaomi’nin elektrikli otomobili 668 km ve 800 km olmak üzere iki farklı menzil seçeneği ile gelecek. Özellikle 800 km’ye kadar menzil sunabilen modelin günlük kullanımdaki performansı çok merak ediliyor.

 

 

Tek motorlu ve çift motorlu olmak üzere iki güç aktarma sistemiyle gelen aracın tek motorlu versiyonu, arkadan itişli ve maksimum hızı saatte 210 km. Çift motorlu kurulum ise 664 hp güç üretiyor ve dört çeker yapıdaki bu araç 265 km maksimum hıza ulaşabiliyor.

 

Xiaomi SU7’nin yüksek performansın yanı sıra soğuk hava koşullarına da uygun bir şekilde tasarlandığı vurgulanıyor. Xiaomi’nin elektrikli araçlarının üretimi yıllık 200.000 araç üretim kapasitesine sahip Pekin’deki bir fabrikada BAIC Group tarafından gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir