19 Haziran 2024

Özellikle fiyat / performans oranı yüksek Honor 90 modeli ile ülkemizde son dönemin parlayan telefon üreticilerinden birisi olan Honor, Android 14 işletim sistemini temel olan Magic OS 8.0 güncellemesini duyurdu. 

 

Bu yeni kullanıcı arayüzünün dikkat çekici özelliklerinden birisi de, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 ile sorunsuz çalışacak şekilde optimize edilen cihaz içi dil modeli MagicLM’ye ev sahipliği yapması.

 

Honor, Magic OS 8.0’ın amaç tabanlı bir kullanıcı arayüzü olduğunu belirtiyor. Bu ne anlama geliyor? Honor bu sürümde hizmetleri talep üzerine değil kullanıcının amaçlarına göre sunduğunu ve bunun için dili, görüntüleri, jestleri ve göz hareketlerini yorumladığını söylüyor.

Yeni Magic Portal özelliği “amaç tabanlı” kullanıcı arayüzünün merkezinde yer alıyor ve HONOR bunu kullanıcıların uygulamalar ve cihazlar arasında geçiş yapmak, hizmetlere erişmek için kaydırma yapmasına olanak tanıyan, amaç tabanlı bir kısayol önerisi özelliği olarak tanımlıyor.

 

Daha birçok özelliğe ev sahipliği yapan Magic OS 8.0 sürümünün dünya çapında ne zaman dağıtılmaya başlanacağı henüz duyurulmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir