Son dönemde yapay zeka denildiğinde ilk akla gelen yazılım OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT oluyor. Şirket geçtiğimiz ayın başındaki ilk geliştirici konferansında GPT Builder aracını tanıtarak kullanıcıların özel yapay zeka botları oluşturmasının önünü açmıştı.

 

Daha basit bir şekilde anlatmak gerekirse; ChatGPT’yi özel bir alanda eğiterek kişisel olarak kullanabiliyor veya bundan para kazanabiliyorsunuz. OpenAI geliştiricilerin eğittikleri bu özel modelleri GPT Store’da yayınlayabileceğini de duyurmuştu.

GPT Store, 2024 yılına ertelendi!

Kasım ayı bitmeden kullanıma sunulması beklenen GPT Store içerisinde bulunduğumuz Aralık ayında halen aktif değil. Bu konu hiç gündeme gelmedi, zira OpenAI CEO’su Sam Altman‘ın görevden alınması ve yaşanan kaos sonrasında tekrar göreve getirilmesi yapay zeka dünyasının tek gündemiydi.

OpenAI, Cuma günü GPT Builder kullanıcılarına gönderdiği e-postada, “GPT Store’u önümüzdeki yılın başlarında başlatmayı planlıyoruz” diyerek mağazanın 2024 yılının başına ertelendiğini resmi olarak açıklamış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir