Günümüzde hem güvenlik hem de işleri birbiriden ayırmak için birden fazla e-posta adresi kullanıyoruz. Bazen bir servise abone olmak için açtığımız e-posta adresine uzun süre girmiyoruz. Büyük bir temizlik hazırlığı içerisinde olan Google milyonlarca Gmail hesabını silecek.

 

Tahmin edebileceğiniz üzere Google bu temizliği aktif olmayan hesapları silmek için yapacak. Yapılan açıklamada en az son iki yıldır oturum açılmayan veya kullanılmayan hesapların silineceği belirtildi. 

Son iki yıldır kullanılmayan Gmail hesapları silinecek!

Aktif olmayan hesapların silineceği haberleri ilk olarak bu yılın ortalarında çıktı. Böylece Google kullanıcılara hesaplarının durumlarını kontrol etmeleri için 7 aylık bir süre vermiş oldu. Ve önümüzdeki ay yani Aralık ayı itibariyle hesapların silinmeye başlanması bekleniyor. 

Şirket aktif olarak kullanılmayan hesapları silmeyen Aralık ayınının hangi döneminde başlayacağını açıklamadı. Fakat son dakika golü yememek için 1 Aralık’ta başlayacakmış gibi değerlendirmek gerekiyor.

 

Gmail hesabının silinmesi açık olduğu Android cihazdan, Google Fotoğraflar ve YouTube’a kadar tüm servisleri etkileyecek. Hali hazırda aktif olarak kullanıyorsanız, böyle bir endişeye kapılmanıza gerek yok.

 

Fakat hatırlamadığınız bir tarihte bir Gmail hesabı açıp şifresini bir yere not aldıysanız, o notları karıştırmanızda fayda var. Aksi halde hesabınızı kaybetme ihtimaliniz oldukça yüksek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir