19 Haziran 2024

Günümüzde fotoğraf ve video yedekleme denildiğinde ilk akla gelen iCloud veya Google Fotoğraflar oluyor. Fakat güvenlikle ilgili endişesi olanlar bu servislerden uzak durabiliyor. Proton başta e-posta servisi olmak üzere birçok noktada uyguladığı uçtan uca şifreleme ile güvenlik endişesi yaşayan kullanıcıları hedefliyor.

 

Proton Drive fotoğraf yedekleme hizmetini duyurdu

Proton, Google Drive’a rakip olan bulut depolama hizmeti olan Drive’da, Android kullanıcıları için Fotoğraf Yedekleme özelliğini duyurdu.

 

Telefonunuzdaki içerikleri, cihazdan çıkmadan önce tamamen şifrelenmiş olarak yükleyen Proton herhangi bir ihlal durumunda bile tüm içeriğin özel ve güvenli kalmasını sağladığını belirtiyor.

Google Fotoğraflar ile benzer şekilde yüklediğiniz fotoğraf ve videolar cihazlar arasında otomatik olarak senkronize ediliyor. İçeriklerinize çevrimdışı bir şekilde erişebiliyorsunuz.

 

Proton’un uçtan uca şifrelenmiş Fotoğraf yedekleme özelliği şu anda sadece Android’e özel, iOS desteğinin kapalı betanın ardından geleceği açıklandı.

 

Proton’un popülerliği, bulut depolama ve e-posta gibi konularda Google ile kıyaslanamayacak kadar düşük. Fakat güvenlik ihlallerinin sıkça gündeme geldiği günümüzde Proton gibi servisler ciddi şekilde büyüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir