19 Haziran 2024

Samsung’un 2024 yılının ilk ‘Galaxy Unpacked‘ etkinliğini Ocak ayı ortasında gerçekleştirmesi bekleniyor. Tahmin edebileceğiniz üzere bu etkinlikte şirketin yeni amiral gemileri yani Galaxy S24 serisi tanıtılacak.

 

Galaxy S24 Ultra’ya ait olduğu iddia edilen ilk canlı görseller sızdırıldı ve S23 Ultra ile kıyaslandı. Düğmelerin ve deliklerin yeri aynı olsa da, alt kısımdaki hoparlör ızgarası artık  uzun tek bir kesikten oluşuyor.

 

Galaxy S24 Ultra tasarımı nasıl olacak?

 

Önceki modele kıyasla üst kısımda iki mikrofon deliği bulunacak.Güç ve ses tuşları biraz daha büyük olacak.

 

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemciden güç alacak olan Galaxy S24 Ultra, 12 GB RAM ve 1 TB’a kadar depolamaya sahip olacak. 45W hızlı şarj desteğine sahip olması beklenen telefonda 5000 mAh pil yer alacak.

 

 

200 Megapiksel ana kameraya 12 Megapiksel ultra geniş ve 10 Megapiksel telefoto kameranın yanı sıra 50 Megapiksel periskop kamera eşlik edecek. Bu dörtlü kamera sistemi sayesinde her yıl olduğu gibi bu yılda yakınlaştırma konusunda sınırları zorlayacak olan Samsung ön tarafta 12 Megapiksel çözünürlüğünde bir kameraya yer verecek.

 

6,8 inç büyüklüğündeki AMOLED ekranı QHD+ çözünürlük sunacak olan Galaxy S24 Ultra; Titanyum Siyahı, Titanyum Grisi, Titanyum Menekşe ve Titanyum Sarısı renk seçenekleriyle satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir