19 Haziran 2024

ChatGPT’nin ortaya çıkışı sonrasında yapay zeka artık günlük hayatta sürekli telafuz edilen ve kullanılan bir teknoloji haline geldi. Diğer üreticiler ile benzer şekilde bu trendi kaçırmak istemeyen Samsung gelecek yıl yapay zekalı bir telefon tanıtacağını doğruladı.

 

Samsung Gauss olarak adlandırılan AI platformunu temel alacak modelin, şirketin yeni amiral gemisi Galaxy S24 olacağı konuşuluyor.

Samsung, AI Phone atılımına hazırlanıyor

Samsung gibi dünyanın en büyük telefon üreticisi ünvanına sahip bir markanın yapay zekalı telefon sloganıyla kullanıcı karşısına çıkması, hem oldukça cesur hem de belirsizliklerde dolu bir hareket.

 

Samsung, Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık’ta “AI Telefon” ve “AI Akıllı Telefon” markalarını markalaştırmak istiyor olsa da, düzenleyicilerin bu tür genel ticari markaları Samsung’a veya alandaki herhangi birine vermesi mümkün değil.

Bu yüzden önümüzdeki dönemde yapay zeka sloganıyla ortaya çıkan birçok telefon görmemiz kaçınılmaz olacak. Bir diğer gerçek ise yapay zekanın hali hazırda telefonlarda kullanılıyor olması.

 

Google’ın Pixel 8 lansmanında çok sayıda AI özelliğinden bahsetmesini en yakın örnek olarak gösterebiliriz. Bir iPhone’a ChatGPT uygulamasını yüklediğinizde de temel olarak yapay zekalı bir telefona sahip oluyorsunuz.

 

 

Bu yüzden Samsung’un yeni amiral gemisinde doğrudan yapay zekayı odak noktası haline getirmesi halinde sunacağı yenilikler oldukça önemli. Tabii bir lansmanda AI iPhone adını duyarsak işler baştan aşağı değişmiş demektir 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir