Apple Watch’ın kalp krizini tespit etmekten düşen birisi için acil servisi aramaya kadar birçok farklı şekilde insanların hayatını kurtardığına daha önce birçok kez şahit olduk.

 

Bu kez Roswell’de yaşayan Mike Menand, Nisan ayında köpeğini gezdirirken kötü bir düşüş yaşadığını ve Apple Watch’unun hayatını kurtardığını duyurdu.

 

Menand, Nisan ayında iki köpeğiyle birlikte Chattahoochee Nehri Ulusal Rekreasyon Alanında yürüyüş yaparken köpeklerinin birden harekete geçmesi nedeniyle düştü.

 

Düştükten kısa süre sonra hareket edemediğini fark eden Menand, Apple Watch’un Düşme Algılama özelliğinin otomatik olarak çalıştığını ve ambulans çağırdığını belirtiyor.

Hareket edemediği için cebindeki iPhone’a erişemediğini belirten Menand, 911’in ambulans gelene kadar hatta kalarak kendisine yardımcı olduğununda altını çiziyor.

 

Bugün itibariyle olayın üzerinden sekiz ay geçti ve Menand’ın bacağında titanyum bir çubuk var. Fakat çok şanslı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz, çünkü 46 yaşındaki bir kadın olaydan bir ay sonra aynı parkta düştü ve hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir