Haziran ayında duyurulan karma gerçeklik gözlüğü Apple Vision Pro, 2023 yılının en heyecan verici teknolojik gelişmelerinden birisi oldu.

 

Sanal / artırılmış gerçeklik sektörüne Apple’ın el atması kullanıcıları oldukça heyecanlandırırken, 3499 dolar fiyat etiketine sahip olan ürün henüz son kullanıcı ile buluşmadı.

 

Vision Pro’nun 2024’ün başlarında piyasaya sürüleceği açıklanmıştı. Geliştirme sürecine devam eden Apple, iOS 17.2 sürümü ile iPhone 15 Pro ve Pro Max kullanıcılarının Vision Pro ile uyumlu videolar kaydetmesini mümkün hale getirecek.

 

 

Apple analizleri ile tanınan Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Vision Pro çıkış tarihi ertelendi. Gurman’a göre Ocak 2024’te cihazı piyasaya sürmeyi planlayan Apple bu tarihi Mart 2024 olarak güncelledi.

 

Adil olmak gerekirse Apple halen sözünü tutmuş olacak, çünkü bu hala yılın başı anlamına geliyor. Cihazın ilk olarak ABD’de ve sonrasında Birleşik Krallık ve Kanada’da satışa sunulması bekleniyor.

 

 

Apple’ın internet satışlarının yanı sıra Apple Store’larda kullanıcıların Vision Pro’yu deneyimlemesi için özel alanlar oluşturacağı düşünülüyor. Bu durumda Vision Pro’yu uzun bir süre üçüncü taraf satıcılarda göremeyebiliriz.

 

Apple Vision Pro hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Ülkemize gelirse 100 bin lirayı aşkın fiyat etiketine sahip olan bu gözlük alıcı bulur mu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir