19 Haziran 2024

Apple’ın hangi ürünü acil güncellemesi gerekiyor? sorusuna yıllardır verilen standart bir cevap var; Magic Mouse. Apple’ın M3 işlemciden güç alan iMac modellerini tanıtması kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanırken, aksesuar tarafındaki sessizlik can sıkıyor.

 

Apple’ın tasarımsal çizgilerine uymaması nedeniyle eleştirilen Magic Mouse yıllardır yenilenmedi. Bu ürünün eleştiri yağmuruna tutulmasının ana nedeni ise şarj yuvasının alt kısımda yer alması.

Apple Magic Mouse artık güncellenmeli!

Yani mouse şarj edilirken hem kötü bir görünüme sahip oluyor, hem de kullanılamıyor. Bu nedenle kullanıcılar ergonomik eleştirileri bir kenara bırakarak, en azından USB-C portuna sahip olsun demeye başladı.

Birçok kişi söz konusu bir bilgisayar aksesuarı olduğu için Magic Mouse’da USB-C ile geldiğini düşünüyor. Fakat yıllardır güncellenmediği için Lightning portuna ev sahipliği yapıyor.

 

Lightning portunun kullanılması ürünün ilk çıktığı 2015 yılında bir şekilde kabul edilebiliyordu, fakat 2024’e girmemize sayılı günler kala Apple ürünlerinin kalitesi göz önüne alındığında şirketin hanesine büyük bir eksi yazıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir